Понеділок, 29.04.2024, 07:23
Вітаю Вас Гість | RSS

FOKANEL LTD

Каталог статей

Головна » Статті » Статті про меблі

Догляд за меблями

Догляд за меблями

Строк, протягом якого меблі зберігають красу й справність, значною мірою залежить від умов їх експлуатації.

Протипоказання

Необхідно уникати прямого впливу джерел тепла, прямого контакту з вологими предметами або сирими приміщеннями, прямого й тривалого впливу сонячних променів, особливо на дерев'яні поверхні, з метою їхнього захисту від швидкої втрати кольору, прямого й тривалого контакту з агресивними середовищами.

Світло

Не допускайте прямого впливу сонячних променів на меблеві вироби. Тривалий прямий вплив світла на деякі ділянки може викликати зниження їхніх характеристик у порівнянні з іншими ділянками, які менше піддавалися випромінюванню.

Температура

Для меблів важливе значення має температура :  раптові перепади температури  можуть серйозно нашкодити їм. Меблеві вироби не повинні бути розташовані менш ніж 1м від джерел тепла.  Температура повітря, що рекомендується, при зберіганні й(або) експлуатації  меблів становить від +10 С до +25 С. Не допускайте потрапляння  на меблеві поверхні гарячих предметів (праски, посуд з окропом і т.п.) або тривалого впливу випромінювань, що призводять до нагрівання поверхонь (світло потужних ламп і т.п.).

Вологість

Відносна вологість для меблевого виробу  рекомендується в проміжку  60%-70%. Рекомендується часто провітрювати приміщення й, і по мірі можливості, - користуватися поглиначами надлишкової вологи,  або навпаки  зволожувачами повітря для нормалізації вологості. Поверхні  меблів варто протирати сухою м'якою тканиною (фланель, сукно, плюш). Догляд за робочими поверхнями (стільниці й т.п.), як правило, повинен здійснюватися м'якою вологою тканиною, поролоновою губкою або спеціальними щітками, можливо із застосуванням відповідних мийних засобів. По завершенні будь-якого чищення необхідно висушити (насухо протерти) всі елементи, які піддавалися вологому чищенню.

Догляд за поверхнями з меламіновим покриттям і ламінатом.

Поверхні панелей оброблені меламіновими смолами, стійкими до впливу звичайних хімічних субстанцій (розчинники, спиртовмісні рідини, чорнило, кава, вино й т.д.). Вони демонструють високий ступінь стійкості до подряпин і практично не реагують на вплив сонячного світла. Для догляду за стільницею можуть бути використані практично будь-які спрей-рідини, за винятком матеріалів, що мають абразивний принцип дії. У випадку відсутності спеціальних засобів, що чистять, досить протерти поверхню вологою ганчіркою, а потім витерти стіл досуху.

Догляд за металевими частинами

Металеві частини обробляються в основному епоксидними фарбами методом напилення або високоефективним гальванічним покриттям. У будь-якому разі міцність покриття порівняна із міцністю самого металу. Яких-небудь спеціальних засобів для чищення металевих частин не потрібно. Попередньо видаливши з поверхні пил, досить протерти її  вологою ганчірочкою. Не слід використовувати засоби, що володіють абразивними або корозійними властивостями, а також губками з металевими волокнами. Після чищення ефектний блиск поверхні додасть її полірування м'якою сухою тканиною.

 

 

 

Агресивні середовища й абразивні матеріали

У жодному разі не допускайте впливу на меблеві вироби агресивних рідин (кислот, лугів, масел, розчинників і т.п.). Також варто пам'ятати, що деякі специфічні миючі засоби можуть містити високу концентрацію агресивних хімічних речовин і(або) абразивні склади.

Видалення забруднень.

Методи, наведені нижче, допоможуть видалити бруд із тканини:

вибивання (цей метод підходить для грубих тканин);

за допомогою щітки відчистити окремі волокна (уникайте використовувати щітки із твердими волокнами, тому що вони можуть видирати ворс із тканини);

 вакуумне чищення - пилосос . Але  занадто часто використовувати його не слід, тому що це негативно позначається на якості тканини, тобто знижується стійкість ворсу, ворс випадає, наповнювач вилазить назовні через оббивку й т.д.;

використання води повинне бути обмежене. Зайва волога може змусити пляму розтікатися й залишати на тканині розводи. Тому професійні послуги із чищення - найкраще вирішення;

ніколи не використовуйте різні  засоби для видалення плям в одночасно;

Свічковий віск

Сухий свічковий віск варто роздрібнити, зіскребти й зібрати пилососом. Накрийте пляму, що залишилася, промокальним папером і пропрасуйте.

Жувальна гумка           

Покрийте жувальну гумку кубиками льоду (у пластиковому пакеті!!!), після затвердіння жуйки зіскребіть її тупим предметом. Нанесіть на тканину метиловий спирт і дайте йому висохнути.

Кава     

Замийте м'яким милом мокру тканину й дайте висохнути надлишку вологи.

Пиво    

Замийте м'яким милом мокру тканину й дайте висохнути надлишку вологи. Потім нанесіть розчин оцту (2 столові  ложки білого оцту на 1 літр води). Просушіть надлишок вологи, промийте чистою водою й просушіть.

Кров    

Видаліть пляму холодною водою

Шоколад          

Зіскребіть висохлу пляму й замийте її теплою водою з м'яким милом. Висушіть надлишок вологи.

Фруктовий сік

Нанесіть розчин із суміші аміаку й оцту й висушите.

Чорнило           

Замийте ацетоном і просушите. Сполокайте  чистою водою й висушіть.

 

Джем 

Нанесіть розчин м'якого мила з оцтом і просушіть. Промийте чистою водою й знову просушіть.

Червоне вино

Негайно промокніть рідину. Потім посипте вологу пляму сіллю. Після того як сіль забере вино й пляма висохне, почистіть або пропилососьте.

Безалкогольні напої

Промийте ледве теплою водою й просушіть

Біле вино          

Промийте розчином  з 3/4 метилового спирту й  1/4 води й просушіть. Знову промийте розчином м'якого мила з водою й просушіть.

Увага!:

 рідину треба видаляти з поверхні за допомогою серветки

 рідину треба промокнути, але не терти !

 до повного висихання тканини варто уникати якого-небудь впливу на зволожену ділянку

Для видалення плям варто використовувати спецзасоби (шампуні) для чищення м'яких меблів вітчизняного або імпортного виробництва відповідно до інструкцій по застосуванню. Жирні й чорнильні плями також варто видаляти спеціалізованими меблевими шампунями.

Догляд за меблями зі шкіри

Уникайте потрапляння прямих сонячних променів на меблі. Не ставте їх поруч із батареями центрального опалення. Шкіра - це натуральний матеріал, що легко чиститься вологою ганчірочкою, на ній не залишається плям і тріщин, як на інших замінниках.

Меблі треба регулярно пилососити. Таким чином, пори шкіряної поверхні завжди будуть чистими.         

Ніколи не чекайте, поки пляма  висохне сама. Негайно промокніть надлишок вологи м'якою тканиною або губкою. При необхідності пляму можна акуратно протерти м'якою, вологою тканиною або губкою, змоченою у  теплій мильній воді. Потім витерти сухою вовняною тканиною. Перш ніж використовувати меблі  за призначенням, зачекайте, доки  шкіра висохне остаточно.

Ніколи не використовувати фен і т.п. для сушки намоклої ділянки.

Усунути надлишки тваринного або рослинного масла чи жиру можна чистою сухою тканиною, і залишити все як є. Незабаром пляма саме вбереться в шкіру. Не застосовуйте в даному випадку воду й не намагайтеся відмити подібні плями.

 Час від часу шкіру варто протирати сирою ганчіркою або губкою.

 Шкіряні меблі будуть завжди добре виглядати, якщо один-два рази в рік обробляти їх спеціальними засобом, призначеним для догляду за шкірою.

 

Сподіваємося, що наші меблі створять потрібний Вам комфорт!

Категорія: Статті про меблі | Додав: Millioner (22.04.2010)
Переглядів: 1596 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 75
вхід
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0